Відкриття центру дошкільного розвитку для дітей з особливими потребами

by Lena

Відкриття центру дошкільного розвитку для дітей з особливими потребами

30 жовтня 2018 року група М-439 у складі 7 студентів провела відкритий круглий стіл на тему «Відкриття центру дошкільного розвитку для дітей з особливими потребами». У створенні проекту-презентації приймали участь:

• Невструєв Андрій — створення презентації та доклад матеріалу.

• Косар Ірина — доклад матеріалу.

• Біла Ксенія — доклад матеріалу.

• Дойкова Аліна — доклад матеріалу.

• Бережна Сніжана — доклад матеріалу.

• Присяжненко Інна — доклад матеріалу.

• Цаволик Марина — доклад матеріалу.

Кожен із студентів працював над індивідуальною частиною, кожна з яких була складена у єдиний проект презентацію:

• Невструєв Андрій — проведення детального SWOT-аналізу: пошук слабких та сильних сторін, можливостей та загроз майбутнього підприємства. Аналіз ринку конкуренції у м. Миколаїв та узгодження зустрічі з центром дошкільного розвитку «Жемчужинка».

• Цаволик Марина — статистична частина: демографічна ситуація в країні за останні 6 років, рівень народжуванності, кількість дітей з вадами розвитку.

• Косар Ірина — збір інформації, щодо оснащення центру: необхідне обладнання для навчання та розвитку дитини, обладнання кабінетів спеціалістів, організація зони відпочинку батьків та дітей, наявність санітарного блоку та ін.

• Біла Ксенія — визначення поняття інклюзивної освіти.

• Дойкова Аліна — виявлення мети та проблеми створення проекту.

• Бережна Сніжана — проведення опитування серед жінок м. Миколаєва, що мають дітей.

• Присяжненко Інна — проведення опитування серед жінок м. Миколаєва, що мають дітей.

Гостями заходу були студенти коледжу спеціальності «Соціальна робота» на чолі з їх викладачем, а також викладачі университету ім. В. О. Сухомлинського: Майборода Р. В., Огієнко А. В., Кравченко Л. О., Порудєєва Т. В., Постнікова А. В. та декан економічного факультету Кіщак І. Т.

Студенти групи Невструєв Андрій, Косар Ірина та Дойкова Аліна провели бесіду з представниками центру дошкільного розвитку «Жемчужинка» у м. Миколаїв. Студенти дізнались, як виконується робота центру зсередини, які ключові фактори впливають на його діяльність та на яких засадах працюють спеціалісти. На основі зроблених фото, отриманої інформації від представників центру, студенти змогли виокремити свою позицію та створили проект, який не має аналогів у м. Миколаїв.

Проведення круглого столу дало змогу поглибити знання з питання інклюзивної освіти, а також знайти ключі розв’язання соціальної потреби, що прослідковується у м. Миколаїв. Основним завданням створення проекту — є підняття питання розвитку дитини з особливими потребами, що є не повністю вивченою у нашому місті; проектування потенційно-перспективного проекту для створення додаткових робочих місць, отримання прибутку для самого підприємця. Студенти групи М-439 за спеціальністю менеджмент та адміністрування є майбутніми керівниками, які планують відкривати власну справу, вести діловий паперообіг та ставити цілі для їх реалізації. Робота над проектом та проведення круглого столу з обговоренням — є ефективною практикою для майбутніх менеджерів.